• Velux 19 maja w godz. 9.00 - 12.00 organizuje drzwi otwarte dla uczniów i rodziców.

OBYCZAJE ŚWIĄTECZNE W LITERATURZE – IMPREZA CZYTELNICZA PRZY SAMOWARZE

Już po raz trzeci w tym roku, w dniach 9 i 10 grudnia 2015, odbyła się w naszej bibliotece impreza czytelnicza. Uczniowie czytali na głos literaturę traktującą o obyczajach świątecznych, między innymi fragment prozy W. Myśliwskiego „Traktat o łuskaniu fasoli”. Spotkanie umiliła herbata z samowara. Do czytania zaproszeni zostali uczniowie klasy I Tam wraz z polonistką Ewą Plutą i klasy III La z wychowawczynią klasy Magdaleną Krawczyk. Uczniowie klasy pierwszej dociekali - z kartek jakiej książki zostały wykonane ozdoby na gałązce świerkowej? Zagadkę rozwiązał Jakub Krawczyk i wygrał książkę, pierwszy w tym roku prezent pod choinkę. Gratulujemy.

Dorota Dziakowicz

Bogumiła Nowakowska