Gra miejska p.t. „Pierwszy między równymi”

Zapisaliśmy swoją obecność na kartach historii włączając się w obchody 600 lecia ustanowienia prymasostwa. Na tę okoliczność  w środę, 24 maja 2017 roku,  uczniowie szkół Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego wzięli udział w edukacyjnej grze miejskiej p.t. „Pierwszy między równymi”.

Naszą szkołę z ogromnym zapałem reprezentowali uczniowie klasy drugiej technikum Daniel Dziakowski, Łukasz Zalewski, Damian Ćwikliński wraz z opiekunką Dorotą Dziakowicz.

Uczestnicy gry, posługując się udostępnianymi on-line wskazówkami, docierali do miejsc wyznaczonych w przestrzeni miejskiej, gdzie czekały na nich zadania do wykonania. Były one związane z postaciami siedmiu prymasów Polski. Poprzez rozwiązywanie kolejnych zadań młodzież zdobywała w niekonwencjonalny sposób wiedzę z wykorzystaniem źródeł internetowych. Przy okazji zwiedziła wystawę w Bibliotece Publicznej przy ul. Staszica poświęconą prymasowi 1000 lecia, ekspozycję Muzeum Archikatedralnego  oraz  wystawę poświęconą prymasom przed kościołem Garnizonowym.

Pogoda nam nie sprzyjała, ale dobry humor i wigor młodzieży suszył i ocieplał atmosferę.

Dorota Dziakowicz
Bogumiła Nowakowska