„Znowu są wakacje!” Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Choć aura nas dziś nie rozpieszczała, to jednak każdy z entuzjazmem i radością stawił się do szkoły, by usłyszeć ostatni dzwonek w roku szkolnym 2016/2017 i podsumować ostatnie dziesięć miesięcy zmagań w zdobywaniu wiedzy, rozwijania zainteresowań i umiejętności.

Uroczystościom towarzyszyli nam zacni goście, ks. Kan. Ryszard Balik, proboszcz parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie, ppłk Robert Dudzic z 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu, mjr Krzysztof Petelski z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, aspirant sztabowy Aldona Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, a także mł. brygadier Krzysztof Kapciński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Akademię rozpoczęło przemówienie dyrektora szkoły, mgra inż. Marka Jóźwiaka, który pogratulował uczniom osiągniętych sukcesów w nauce, sporcie, a także działaniach prospołecznych, życząc jednocześnie, by czas wakacji każdy z uczniów wykorzystał na odpoczynek ciała i umysłu.
W swoim przemówieniu dyrektor podziękował organizacjom współpracującym i wspierającym działania Szkoły, a także kadrze nauczycielskiej oraz pracownikom administracyjnym szkoły.

Następnie dyrektor wraz z wychowawcami wręczył świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy oraz nagrody uczniom wyróżniającym się w działalności na rzecz klasy, szkoły, a także osiągających wysokie wyniki w zawodach sportowych, reprezentujących szkołę w środowisku lokalnym.

Uroczystość zakończyły życzenia udanych wakacji, wspaniałych wrażeń i niezapomnianych przygód, by po wakacjach wrócić w pełni sił, by podjąć trud pracy i nauki w kolejnym roku szkolnym.

A. Kędra