• Chętni do uczestnictwa w kursach KKZ składają deklarację w sekretariacie szkoły.

Wystawa BODY WORLDS - VITAL

      Uczniowie z klasy I Tuz, I ej 12.12.2017 r. odwiedzili wystawę wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagensa Body Worlds – Vital.

Wystawa celebruje potencjał ludzkiego ciała w ruchu poprzez estetyczną prezentacje jego nieskazitelnej formy i złożonych funkcji. Wystawa w edukacyjny sposób prezentuje autentyczne ludzkie ciała
i fascynujące instalacje multimedialne, przedstawia ludzki organizm w zdrowiu i w chorobie. Uświadamia jak istotną kwestią dla każdego z nas jest zdrowy styl życia.

Gunther von Hagens jako anatom, wynalazca, nauczyciel oraz orędownik zdrowia stworzył estetyczne plastynaty całego organizmu. Dzięki nim mamy możliwość wnikliwego zapoznania się z fantastyczną tematyką ciała. Przejrzyste plastry plastynatów ukazują budowę wewnętrzną ciała i odzwierciedlają dokładne położenie organów względem siebie. Twórca używa wyłącznie ciał, które zostały za życia dobrowolnie przekazane przez dawcę. Poprzez plastynację, ciało po śmierci człowieka może zostać przekształcone w niesamowity wzorzec, dając widzom możliwość zobaczenia ludzkiego ciała, jakiego nigdy przedtem nie widzieli.

Ewa Załęska