• Chętni do uczestnictwa w kursach KKZ składają deklarację w sekretariacie szkoły.

WYCIECZKA VOLKSWAGEN - POZNAŃ

W dniu 13 grudnia 2017 r pod opieką p.Ewy Urbaniak oraz p. Waleriana Ogórkiewicza 26 uczniów kl. II Ti oraz kl. IV Tkl zwiedziło fabrykę samochodów Volkswagen Poznań. Podczas wizyty w obszarze spawalni uczniowie zapoznali się z automatyzacją budowy nadwozia z wykorzystaniem robotów. Następnie zwiedziliśmy obszar montażu silników oraz podwozi. Fabryka Volkswagen Poznań to jedyna fabryka na świecie produkująca model Caddy oraz transporter T5.

Dziennie z taśm produkcyjnych zjeżdża 720 sztuk samochodów wszystkie pod zamówienie klienta.
Zakład Volkswagen Poznań to największy pracodawca w Wielkopolsce zatrudniający około 7000 pracowników.
Celem wycieczki było rozwijanie wiedzy oraz zainteresowań z zakresu automatyzacji procesów technologicznych budowy pojazdów.

Walerian Ogórkiewicz