• Oferta pracy - WOŹNY - w zakładce Dokumenty/Oferta pracy

”Tańce z różnych stron”

Niezwykle atrakcyjny koncert w Filharmonii Poznańskiej dnia 26 stycznia 2018 roku zgromadził tłumy melomanów. Uczestniczyli
w nim także uczniowie naszej szkoły z klasy I Tuz i II TKl - członkowie klubu Pro Sinfonika. W programie koncertu znalazły się utwory dziewięciu  znanych kompozytorów. Wszystkie kompozycje nawiązywały do tańców ludowych z różnych krajów. Usłyszeliśmy m.in. "Tańce słowiańskie" nr 1 i nr 2 Antonina Dvoraka, "Le grand tango" Astora Piazzolli, "Taniec ognia" Manuela de Falli, "Tańce węgierskie" Johannesa Brahmsa. Na zakończenie koncertu zabrzmiały dźwięki znanego Poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara. Od 1999r. (po premierze filmu "Pan Tadeusz") Polonez ten tradycyjnie już ​​rozpoczyna bale studniówkowe.