• Chętni do uczestnictwa w kursach KKZ składają deklarację w sekretariacie szkoły.

Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, przypadającego na 29 września, spotkaliśmy się na dwóch ucztach czytelniczych. Pierwsza z nich odbyła się 25 września, druga – 27 września. Akcja głośnego czytania w naszej Szkole odbyła się już po raz szósty. Przykładem Narodowego Czytania oraz ponagleni obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości skupiliśmy się na recytacji powieści Stefana Żeromskiego Przedwiośnie.

Akcję Głośnego Czytania zainicjowała Polska Izba Książki w 2001 roku, świadoma zalet, jakie niesie za sobą głośne czytanie nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Do najważniejszych zaliczamy budowanie więzi, rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa.

Wiemy, że spora grupa naszych uczniów czyta książki, ma też książki ulubione, które można czytać, czytać.., dlatego tym bardziej zapraszamy do głośnego czytania, do zarażania pasją „przeżywania życia podwójnie”. Zapraszamy do czytania w domu, podróży, szkole i gdzie tylko będzie to możliwe.