• Chętni do uczestnictwa w kursach KKZ składają deklarację w sekretariacie szkoły.

Wycieczka zawodoznawcza do firmy MODRO

W dniu 14 grudnia 2018 r. w ramach doradztwa zawodowego odbyła się wycieczka zawodoznawcza klasy III Ti do firmy Modro, znajdującej się na terenie Gniezna. Firma działa w branży metalowej od
2002 r., produkuje wyroby z blach, rur i profili wg dokumentacji własnej lub powierzonej. Każdego dnia realizowane są zamówienia zarówno polskich jak i europejskich klientów, dla których wykonuje się wzory i serie, detale i zespoły. Stosowane technologie to: lasery, prasy krawędziowe i mimośrodowe, piły taśmowe i frezowe, spawarki TIG/MIG, nitownice radialne, znakowarki, trójwalcarki oraz technologie uzupełniające.

W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali wykładu w sali konferencyjnej na temat specyfiki działalności firmy oraz kooperacji z wieloma krajami europejskimi, a także praktycznego spojrzenia na umiejętność aplikowania o pracę. Następnie zwiedzaliśmy hale produkcyjne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się lasery, które wycinały określone kształty z zawrotną szybkością i precyzją.

Walerian Ogórkiewicz