• W okresie wakacji sekretariat szkoły czynny w godzinach 7.00-15.00

”Podążaj za książkami”

Komunikat z biblioteki!
W związku z korzystaniem z drukarki  prosimy  użytkowników
o przynoszenie własnych materiałów naniesionych w pamięci  pendrive,
gdyż program w bibliotece nie odczytuje informacji nagranych
w najnowszych telefonach  komórkowych.

Dorota Dziakowicz

Gra miejska p.t. „Pierwszy między równymi”

KONKURS KALIGRAFII !

W  związku z obchodami 600 – lecia prymasostwa w Polsce, ogłaszamy konkurs na piękne przepisanie „cytatu” wypowiedzianego przez Prymasa tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

• Konkurs zostanie przeprowadzony w bibliotece szkolnej
  • w dniu  12 maja 2017 o  godz. 12.15 ( druga długa przerwa).

Chętnych uczniów z klas I  i  II zapraszamy    do biblioteki w dniach 10,11 i 12 maja  w celu zapoznania się z warunkami konkursu.

Do wygrania cenna nagroda -  najnowsza książka Jarosława Krawczyka  „Dzieje Polski i Polaków”, Wydawnictwa Bellona

…”nie tylko zbrodnie są u nas możliwe”…  -  KONKUS

Kontynuując cykl spotkań z poezją dziś, 29 marca 2017, w czytelni biblioteki zapoznawaliśmy się, wraz z uczniami klasy IVTi, z twórczością Wisławy Szymborskiej i ks. Jana Twardowskiego. Czytanie było preludium do ogłoszonego przez Wojewódzką  Bibliotekę Publiczną I Centrum Animacji Kultury w Poznaniu konkursu poetyckiego „ … nie tylko zbrodnie są u nas  możliwe” w ramach VII edycji SPOJRZEŃ 2017.

Są już pierwsze zgłoszenia. Zapraszamy młodych poetów do zgłaszania się i prezentowania swojej twórczości. Warto być kreatywnym. Do zdobycia atrakcyjne nagrody! Więcej informacji uzyskacie w bibliotece.

Zapraszamy.

Dorota Dziakowicz
Bogumiła Nowakowska

…„TAKA DOBRA POGODA NA SZCZĘŚCIE”… – WSPOMNIENIE AGNIESZKI OSIECKIEJ

„Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”

Przez cały rok szkolny, a szczególnie w październiku  „Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych”, zapraszamy na głośne czytanie.

Odwiedzili nas już uczniowie klas: IV Ti, I as, IV Tkl, II La, III e, III Tam. Miło nam będzie gościć uczniów wszystkich klas na lekcjach wychowawczych, gdzie będziemy czytali fragmenty lektur. Spotkajmy się w bibliotece.

CZYTAĆ KAŻDY MOŻE, TROCHĘ LEPIEJ LUB TROCHĘ GORZEJ

Narodowe czytanie „QUO VADIS” w Szkole Dla Dorosłych

Happening czytelniczy „Jak nie czytam - jak czytam”

Konkurs głośnego czytania fragmentów „Quo vadis”

Z okazji 1050 Rocznicy chrztu Polski oraz 10 Zjazdu Gnieźnieńskiego nasza Szkoła otrzymała dar ze Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, w postaci dwóch egzemplarzy najnowszej książki autorstwa Krzysztofa Ożoga p.t. " 966. Chrzest Polski", ze słowem wstępnym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Książki są dostępne w bibliotece szkolnej.

ŻYWE SŁOWO POETYCKIE – II EDYCJA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Światowego dnia Poezji, biblioteka szkolna ma zaszczyt zaprosić nauczycieli i uczniów na spotkanie z pisarzem, poetą
Panem Jakubem Sajkowskim,
które odbędzie się 10 lutego 2016 r., w świetlicy szkolnej.

Serdecznie zapraszamy.

PODARUJ KSIĄŻKĘ, ULECZ DUSZĘ

OBYCZAJE ŚWIĄTECZNE W LITERATURZE – IMPREZA CZYTELNICZA PRZY SAMOWARZE

Co kryją stronice „Wiedźmina”?

Propozycja dla nauczycieli

Biblioteka Pedagogiczna użyczyła nam 44 egzemplarze nowości wydawniczych, które są dostępne w naszej bibliotece szkolnej. Zapraszamy zainteresowanych do skorzystania z oferty.

Encyklopedia Gniezna

Od dziś, 19 listopada 2015,  dostępna w naszej bibliotece „Encyklopedia Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej”.  Zapraszamy do czytania i oglądania.

Wersja on-line dostępna na stronie Towarzystwa Miłośników Gniezna pod adresem www.tmg-gniezno.pl

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w ZSP nr 2

”BLUBRAJMY NA FYRTLU”

Narodowe Czytanie ”Lalki” w naszej szkole