• Chętni do uczestnictwa w kursach KKZ składają deklarację w sekretariacie szkoły.

Dni Kultury Irlandzkiej

Dzień 17 marca to święto patrona Irlandii św. Patryka. Z tej okazji już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Dni Kultury Irlandzkiej. Oprócz okolicznościowych gazetek, które można oglądać w naszej szkole, nasi uczniowie mogli obejrzeć wystawę „Irish sheep“ w świetlicy szkolnej, zapoznać się z wierszami irlandzkiego noblisty, poety Seamusa Heaney oraz wysłuchać audycji z informacjami oraz tradycyjną muzyką irlandzką.

Podczas Dni Irlandzkich odbyły się również konkursy związane z Zieloną Wyspą oraz jej patronem. Pierwszy z nich to Konkurs Wiedzy o Irlandii oraz programie Erasmus+, w którym uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania związane z Irlandią, świętym Patrykiem oraz szkolnym projektem Erasmus+. Drugi konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na temat Irlandii. Najlepsze z nich zostały przedstawione publiczności. Zwycięzcy obu konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez program Erasmus+. Oto lista zwycięzców. Gratulujemy oraz zapraszamy do pogłębiania wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Konkurs Wiedzy o Irlandii:

1. Filip Chosiński 2Tkl
  2. Mikołaj Szymański 1as