• Jesteś niezdecydowany? Przyjdź do naszej szkoły!!!

”Moja pierwsza praktyka zawodowa” - Erasmus+

„Moja pierwsza praktyka zawodowa” będzie realizowana wspólnie z Your International Training Mallow, Ireland od 1 czerwca 2017 do 31 stycznia 2019. Projekt skierowany jest do pierwszo i drugoklasistów, którzy uzyskują dobre wyniki w nauce, znają język angielski na poziomie komunikatywnym, nigdy nie brali udziału w inicjatywach europejskich i nie posiadają doświadczenia zawodowego. W projekcie weźmie udział 48 uczniów technikum (trzy 16-osobowe grupy), wyłonionych na drodze konkursowej. Wyjadą oni do Irlandii w celu odbycia dwutygodniowych staży w międzynarodowych firmach specjalizujących się
w przemyśle elektrycznym, elektronicznym, samochodowym i mechatronicznym. W czasie mobilności opiekę nad młodzieżą sprawować będą nauczyciele ZSP2.

Projekt doskonale wpisuje się w formę dualnego kształcenia zawodowego, a jego realizacja ma na celu umożliwienie uczniom odbycia praktyk zawodowych w międzynarodowych firmach, a co za tym idzie zdobycie kompetencji i kluczowych umiejętności potrzebnych na rynku pracy. Udział w mobilności to także możliwość poszerzenia wiedzy z języka angielskiego, który obecnie jest językiem międzynarodowym.

Budżet: 94.818 Euro

“My first apprenticeship” will be realized in Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 in Gniezno (Poland) from June 1, 2017 – 31 January, 2019. Our international partner is Your International Training Mallow, Ireland. The project is aimed at first and second grade students who have excellent academic skills, good command of English, have not taken part in any European initiatives, and have no professional experience. 48 students will travel to Ireland to serve their apprenticeships in the following industries: electronic, electric, automotive and mechanic. The project anticipates 3 mobilities.

The main objectives of the project are to develop students’ professional skills and make them practice English language. We hope that by gaining new knowledge and key competences they will be more competitive in the job market. Furthermore, by experiencing new cultures they will become more tolerant and open-minded.

Total amount granted: 94.818 Euro

Mobilność 1