• Chętnych zapraszamy w czasie przerw 15 min. do świetlicy szkolnej na herbatę!!!

Zajęcia w LOD rozpoczynają się 14.09.2019 /sobota/ o godzinie 8.0

Noc Zawodowców

W miniony piątek 04 października w godzinach wieczornych w CKZiU w Gnieźnie odbyła się „Noc Zawodowców” Edycja 2.0. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, która ma na celu promocję szkolnictwa branżowego i technicznego. Jej pomysłodawcą i inicjatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. Przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, które do współorganizacji wydarzenia zaprosiło gnieźnieńskie szkoły.

Podczas drugiej edycji wydarzenia, która już ma charakter cykliczny, w jednym miejscu swoją ofertę edukacyjną w niecodzienny sposób zaprezentowały gnieźnieńskie szkoły. Ich oferta była zróżnicowana, ale łączy je jedno – kształcą przyszłych zawodowców m.in.: budowlańców, elektryków, elektroników, mechatroników, mechaników samochodowych, automatyków, instalatorów, fryzjerów, stolarzy, grafików, logistyków, krawców, kucharzy, cukierników, piekarzy, logistyków, operatorów obrabiarek CNC, masażystów, florystów, terapeutów, informatyków.

Wydarzenie to odwiedziło około 700 osób. Na zwiedzających czekało wiele dodatkowych atrakcji, w tym m.in. pokaz mody, pokazy fryzjerskie, flambirowania naleśników oraz synchroniczny pokaz obsługiwania gości przez uczniów oraz absolwentów  ww. szkół, strefa doradztwa zawodowego, stoiska pracodawców, stoiska praktycznej nauki zawodu.

Noc Zawodowców edycja 2.0  kierowana była do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych  a także ich rodziców, którzy stają przed dylematem wyboru dalszej ścieżki edukacji. Noc Zawodowców ma za zadanie pokazać, że wybór szkoły, która daje zawód, to dobry wybór, dający szerokie perspektywy na dalszą karierę zawodową.
Walerian Ogórkiewicz