• W dniu 12.12.2019 r. (czwartek) o godzinie 17.00 odbędą się zebrania dla rodziców

101. rocznica odzyskania Niepodległości

11 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w Katedrze odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, którą sprawował arcybiskup metropolita gnieźnieński i Prymas Polski Wojciech Polak. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych, służb mundurowych, placówek oświatowych oraz organizacji i związków działających w Gnieźnie. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, dyrektor szkoły p. M. M. Nowak oraz nauczyciele p. M. Kruszke, D. Dymek- Stefaniak i p. R. Putz. Po nabożeństwie delegacja wzięła udział w drugiej części uroczystości na przykatedralnym placu, gdzie obserwowała przyjazd marszałka Józefa Piłsudskiego, rozpoczęcie V Biegu Niepodległości oraz składanie wiązanek kwiatów pod pomnikiem króla Bolesława Chrobrego.