• Jesteś niezdecydowany? Przyjdź do naszej szkoły!!!

Czy piasek może być przezroczysty?

W dniu 12.03.2018 r. uczniowie klasy III Tam zwiedzili zakład produkcji opakowań szklanych Klar Glass w Pobiedziskach. W trakcie wycieczki zapoznali się z technologią produkcji szkła. Zwiedzając hale produkcyjne, mogli zobaczyć, jak powstaje szkło, którego podstawowym składnikiem jest piasek kwarcowy topiony w wysokiej temperaturze w piecu zwanym wanną szklarską. Dalej w postaci plastycznej formowany jest do pożądanego kształtu, odprężany, by w końcu, po przejściu rygorystycznej kontroli, stanowić gotowy produkt.

Ważna dla rozwoju zawodowego była obserwacja czynności wykonywanych przez elektryków i automatyków, poznanie ich obowiązków i możliwości rozwoju zawodowego jakie daje im praca z bardzo nowoczesnym, zautomatyzowanym parkiem maszynowym.

Dziękujemy za gościnę – było ciekawie.