• Jesteś niezdecydowany? Przyjdź do naszej szkoły!!!

XXIV Powiatowy Konkurs Wiedzy Morskiej...

23 marca w naszej szkole przeprowadzone zostały konkurencje wieloboju morskiego. Konkurs od wielu lat obejmuje Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Gniezna, a od 10 lat odbywa się w ZSP nr 2 w Gnieźnie. Ma charakter wieloetapowy: powiatowy, okręgowy i kończy się finałem na szczeblu centralnym (ogólnopolskim).

Konkurs powiatowy organizuje Zarząd Powiatowy LOK w Gnieźnie współpracując z:

• Zespołem ds. Sportu Urzędu Miasta Gniezna
  • Wydziałem Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatu Gnieźnieńskiego
  • Gnieźnieńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

W konkursie mogą brać udział chłopcy i dziewczęta, którzy posiadają umiejętności:

- pływania - trzeba przepłynąć co najmniej 50 m;

- teoretycznej wiedzy morskiej;

- strzelania z broni pneumatycznej;

- wiązania węzłów żeglarskich;

- rzucania rzutką ratowniczą.

W tym roku wystartowało 37 zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych i podstawowych.

W klasyfikacji szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna SP nr 1 w Gnieźnie przed drugą drużyną SP nr 1 i drużyną SP nr 7 w Gnieźnie.

W klasyfikacji szkól ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna naszej szkoły w składzie:

• Zuza Pieczyńska III T kl
  • Norbert Baranowski III T kl
  • Jakub Hołoga I T uz

przed drużynami z III liceum ogólnokształcącego z Gniezna.

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej Pierwsze miejsce zajęła  Zuza Pieczyńska III T kl.