• Chętni do uczestnictwa w kursach KKZ składają deklarację sekretariacie szkoły.

„Nie czas teraz wstydzić się Ewangelii, ale czas głosić ją na dachach”

Szkolne rekolekcje wielkopostne

Corocznym zwyczajem uczniowie uczęszczający na lekcje religii, brali udział w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych. Katechezy głosił znawca liturgiki ks. kan. Andrzej Grzelak, który przewodniczył także wspólnej modlitwie i adoracji Najświętszego Sakramentu.
Szczególny charakter przybrała Eucharystia kończąca rekolekcje, bowiem połączona była z uroczystością poświęcenia pomnika Jana Pawła II, Patrona naszej Szkoły, który stanął przy kościele pw. bł. Jolenty w Gnieźnie. Mszy świętej, po której uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, przewodniczył abp Wojciech Polak, Prymas Polski.