• Chętni do uczestnictwa w kursach KKZ składają deklarację sekretariacie szkoły.

Wygrana w konkursie ”Finanse a matematyka”

W dniu 26 kwietnia 2018 r. uczniowie z klasy 1 Tio uczestniczyli w podsumowaniu konkursu "Finanse a matematyka". Konkurs odbył się 17 marca w Urzędzie Skarbowym w Gnieźnie.
W etapie finałowym rywalizowało ze sobą 43 uczniów wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Konkurs polegał na wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego na podstawie treści przedstawiającej sytuację rodzinną i finansową hipotetycznego podatnika. Przy stanowiskach komputerowych uczniowie korzystali z e-Deklaracji. Zadania, z którymi uczniowie musieli się zmierzyć,  przygotowali pracownicy Urzędu Skarbowego w Gnieźnie. Czas na ich rozwiązanie wynosił łącznie 50 minut. Wypełnienie formularza PIT-37 dla niejednej osoby dorosłej jest bardzo trudne, jednak nie dla naszych uczniów.

Naszą szkołę reprezentowali:
Jakub Woźniak, Mateusz Jabłoński, Bartosz Pawełczak i to oni wspólnie wywalczyli zwycięstwo dla naszej szkoły.
W kategorii indywidualnej zajęli kolejno miejsca:
I miejsce  Jakub Woźniak
II miejsce Mateusz Jabłoński