• Jesteś niezdecydowany? Przyjdź do naszej szkoły!!!

10 rocznica nadania Szkole imienia Papieża Jana Pawła II

17 października cała społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych świętowała 10-lecie nadania imienia. Uroczystości rozpoczęły się wspólną Eucharystią, odprawioną w kościele pw. bł. Jolenty w Gnieźnie, której przewodniczył bp Bogdan Wojtuś, a którą koncelebrował ks. kan. Ryszard Balik wraz z katechetą naszej Szkoły, ks. Jakubem Janiakiem. Uroczystość uświetniła swoją obecnością małżonka zmarłego Dyrektora, Pana Zbigniewa Kowalczewskiego, który w 2005 roku zainicjował działania, mające na celu wybór patrona Szkoły, Pan Sylwester Sip – Dyrektor Zespołu Szkół do roku 2015, Pani Lidia Bójko – wicedyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego a także przedstawiciele współpracujących ze Szkołą firm i zakładów.

W słowie wygłoszonym do zebranych uczestników, biskup zwrócił uwagę na szczególne wydarzenia z życia Jana Pawła II, które mogą stanowić wzór do naśladowania dla każdego młodego człowieka. Po zakończonej Mszy świętej miała miejsce prezentacja, przedstawiająca najważniejsze wydarzenia z życia Szkoły z ostatniego 10-lecia, a wśród nich m.in. IV Archidiecezjalny Zjazd Szkół im. Jana Pawła II, którego Zespół Szkół był organizatorem, a także wprowadzenie relikwii Jana Pawła II do kościoła pw. bł. Jolenty.

Po wspólnym przejściu na teren Szkoły, w sali gimnastycznej odbyła się akademia. Rozpoczęła się ona od powitania przez Pana Dyrektora Marka Jóźwiaka zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów. Tradycją w Zespole Szkół jest ślubowanie klas pierwszych w Dniu Patrona, które odbyło się po przekazaniu sztandaru przez klasę 3 LA. Od tego momentu klasa 2 Tkl będzie reprezentować Szkołę w czasie najważniejszych wydarzeń. Galę zakończyło przedstawienie pt. „Przed sklepem z Aniołami”, które przytoczyło najważniejsze słowa z nauczania Patrona Szkoły.

Świętowanie rocznicy zakończyło się wspólnym grillowaniem na boisku szkolnym.